12/13/10

Ozdoba na szklany stół w salonieJakos umkneły mi na blogu dwie publikacje w ktorych mialem swoj udzial. Premiera obu ksiazek miala miejsce na MFKIG w łodzi także nie sa to produkcje najpierwszej swiezosci.
Ale na obie rzeczy warto mysle rzucic okiem.

Numer raz to antologia krotkich komiksow autorstwa Bartka Sztybora oraz Piotra Nowackiego. Komiksy zostaly pokolorwane przez kilka zdolnych bestii i mnie.
Calkiem mysle milusia rzecz kupic sobie mozecie np. tutaj , ale w pierwszym lepszym empiku tez nie powinno byc problemu.

Numer dwa to "sceny z zycia murarza". rzecz o tyle ciekawa ze jedna historie rysuje kilku rysownikow (pelen sklad ferajny tutaj) do scenariusza Jerzego Szyłaka, całośc nadzorował, Brad Pit polskiego komiksu Maciek Pałka . Zdania co do całego projektu sa podzielone dla jednych jest to marnotrastwo papieru a dla drugich komiks roku, takze polecam przekonac sie samemu. (mozna sobie kupic tutaj . Moj udział był taki że znow wcieliłem sie w role kolorysty Piotrka Nowackiego.

Piotrek fajnie rysuje, lubie kolorwac te jego ludki. Robota idzie szybko sprawnie i przyjemnie i jest to jakas odskocznia od rzeczy jakie robie na codzien (no dobra na codzien to za duzo powiedziane, powiedzmy ze co jakis czas). Na koniec napisze ze koloruje wlasnie kolejny nasz wspólny projekt, i jak tylko bede mógł napisze o tym coś więcej.

1 comment:

jaszczu said...

MoTs lubi barszcz z uszkami, a jaszczu uwielbia współpracować z MoTsem:) Piona Brachu!